Sezon 2020


Dodano 15 maja 2020 o godz. 10:26

Witam

 

W związku z istniejącą pandemią koronawirusa informuję, że :

 

1. We współzawodnictwach do mistrzostw regionu Kraków mogą uczestniczyć tylko Ci hodowcy, którzy złożyli w terminie regulaminowym spisy gołębie - zgodnie z wytycznymi ZG PZHGP

2. Ponieważ loty do GMP rozpoczynaja sie od dnia 23 maja - to do tego dnia okręgi muszą na maila regionu wysłać skompensowane pliki spisów lotników  (po 10 szt )
pzhgpregion4krakow@wp.pl

3. Z powodów jak wyżej - przesuwamy Lot z Duren do wspołzawodnictwa dalekodystansowego z dnia 13 czerwiec na 20 czerwiec (tydzień póżniej) . Okręgi do dnia 10 czerwiec zgłoszą do Kol. Wojciecha Handerka (tel. 601 890 948 )  ilości deklarowanych gołębi na lot - bo chodzi o lepszą organizację ew. wspólnego transportu ...

Czyli walczymy, stosujemy się do procedur Zarządu Głównego i zdrówka wszystkim życzę w imieniu Zarządu Regionu IV Kraków

 

Dobry Lot


ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT


Dodano 24 grudnia 2019 o godz. 19:24

ZDROWYCH   WESOŁYCH   ŚWIAT BOŻEGO   NARODZENIA  

ORAZ 

SZCZEŚLIWEGO NOWEGO 2020 ROKU

DLA WSZYSTKICH HODOWCÓW NASZEGO REGIONU IV KRAKÓW ORAZ NASZYCH SYMPATYKÓW

życzy

Zarząd Regionu

 

yes


Region IV _2019


Dodano 4 listopada 2019 o godz. 17:59

  Wyniki 2019

REGION IV KRAKÓW

Poniżej prezentujemy współzawodnictwa Regionu IV Kraków 2019 gołębi dorosłych i młodych .

Pełne zestawienia znajdują się w zakładce Mistrzowie Regionu 

 http://www.regionkrakow.pzhgp.net/sekcja/wyniki-lotowe

                        

  Współzawodnicrwo  GMP   2019            
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon pkt TYTUŁ
             
1 Mroczka Radosław & Małgorzata Rzeszów Jasło 35 1 885,94 Mistrz Regionu
2 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 35 1 885,90 I Wicemistrz
3 Kaciczak Mariusz Nowy Sącz Rabka 35 1 875,40 II Wicemistrz
4 Chrobak Stanisław Nowy Sącz Gołkowice-Łącko 35 1 874,79 1 przodownik
5 Kapinos Marcin Tarnobrzeg Mielec 35 1 873,08 2 przodownik
6 Świeca Tadeusz Tarnobrzeg Stalowa Wola 35 1 872,77 3 przodownik
7 Marciszewska Ewa i Dariusz Kielce Pińczów 35 1 867,93 4 przodownik
8 Karpiński Łukasz i Małgorzata Kielce Pińczów 35 1 866,95 5 przodownik
9 Sułkowski Robert Patryk Nowy Sącz Limanowa 1 35 1 863,72 6 przodownik
10 Gawżyński Andrzej Tarnobrzeg Mielec 35 1 861,79 7 przodownik
             
             
  Kat A           
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon coef TYTUŁ
             
1 Durlej Grzegorz Kielce Kielce 18 43,90 Mistrz Regionu
2 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 18 52,08 I Wicemistrz
3 Kobiela Krystian Kielce Szydłowiec 18 65,43 II Wicemistrz
4 Witek Łukasz i Kamil Kielce Staszów 18 75,42 1 przodownik
5 Witek Małgorzata Kielce Staszów 18 86,23 2 przodownik
6 Dudek Kazimierz Rzeszów Brzozów 18 89,25 3 przodownik
7 Sznaucner Jarosław Kielce Bodzentyn 18 89,29 4 przodownik
8 Talarczyk-Zygadło Nowy Sącz Gołkowice-Łącko 18 89,59 5 przodownik
9 Maziarz Arkadiusz Nowy Sącz Nowy Sącz 2 18 90,15 6 przodownik
10 Pasoń Rafał & Smerdzyński Andrzej Kielce Jędrzejów 18 93,31 7 przodownik
             
             
  Kat B           
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon coef TYTUŁ
             
1 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 15 24,63 Mistrz Regionu
2 Mroczka Radosław & Małgorzata Rzeszów Jasło 15 31,21 I Wicemistrz
3 Chmiel Ireneusz Bielsko-Biała Zator 15 58,83 II Wicemistrz
4 Pasoń Rafał & Smerdzyński Andrzej Kielce Jędrzejów 15 64,14 1 przodownik
5 Kapinos Marcin Tarnobrzeg Mielec 15 65,01 2 przodownik
6 Sobczak Marcin Tarnobrzeg Biłgoraj 15 66,13 3 przodownik
7 Olech Damian Dariusz  Nowy Sącz Beskid Sądecki 15 67,43 4 przodownik
8 Oraczewski Robert Kraków Proszowice 15 68,84 5 przodownik
9 Florek Mirosław Nowy Sącz Limanowa 1 15 80,84 6 przodownik
10 Hańderek A.Wojciech Bielsko-Biała Żywiec 15 81,17 7 przodownik
             
             
  Kat C           
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon coef TYTUŁ
          1,00  
1 Paluch Bożena Bielsko-Biała Bielsko-Biała 12 43,95 Mistrz Regionu
2 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 12 50,61 I Wicemistrz
3 Chrobak Stanisław Nowy Sącz Gołkowice-Łącko 12 56,69 II Wicemistrz
4 Puto Andrzej  Nowy Sącz Zakopane 12 66,12 1 przodownik
5 Świeca Tadeusz Tarnobrzeg Stalowa Wola 12 66,63 2 przodownik
6 Mroczka Radosław & Małgorzata Rzeszów Jasło 12 78,97 3 przodownik
7 Suśniak Przemysław Kraków Proszowice 12 87,85 4 przodownik
8 Kaciczak Mariusz Nowy Sącz Rabka 12 89,58 5 przodownik
9 Tlałka Robert Bielsko-Biała Osiek 12 96,06 6 przodownik
10 Ogorzałek Andrzej-Krzysztof Nowy Sącz Beskid Sądecki 12 100,91 7 przodownik
             
             
  Kat E           
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon coef TYTUŁ
             
1 Marciszewska Ewa i Dariusz Kielce Pińczów 6 16,75 Mistrz Regionu
2 Jurgielewicz Andrzej  Rzeszów Rzeszów 6 29,77 I Wicemistrz
3 Rola Franciszek Kielce Sędziszów 6 38,35 II Wicemistrz
4 Staniszewski Jarosław Kraków Nowa Huta 6 39,58 1 przodownik
5 Witek Łukasz i Kamil Kielce Staszów 6 41,51 2 przodownik
6 Sekuła Grzegorz  Nowy Sącz Beskid Sądecki 6 47,61 3 przodownik
7 Matras Bronisław Kraków Kraków 6 52,81 4 przodownik
8 Bielec Mieczysław Rzeszów Jasło 6 53,61 5 przodownik
9 Lis Józef Rzeszów Przeworsk 6 57,91 6 przodownik
10 Szczepaniec Michał Nowy Sącz Jodanów 6 60,31 7 przodownik
             
             
  Intermistrzostwo           
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon coef TYTUŁ
             
1 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 18 141,599 Mistrz Regionu
2 Mroczka Radosław & Małgorzata Rzeszów Jasło 18 180,260 I Wicemistrz
3 Pasoń Rafał i Smerdzyński Andrzej Kielce Jędrzejów 18 225,142 II Wicemistrz
4 Jurczak Łukasz i Paweł Rzeszów Jarosław 18 237,475 1 przodownik
5 Kaciczak Mariusz Nowy Sącz  Rabka 18 238,742 2 przodownik
6 Fortuna Krzysztof i Józef Kielce Busko 18 294,168 3 przodownik
7 Sułkowski Robert Patryk Nowy Sącz Limanowa 1 18 305,515 4 przodownik
8 Patulski J. Bieryt R. Tarnów Dąbrowa Tarnowska 18 331,999 5 przodownik
9 Chrobak Stanisław Nowy Sącz Gołowice-Łącko 18 334,743 6 przodownik
10 Hańderek A.Wojciech Bielsko-Biała Żywiec 18 374,554 7 przodownik
             
             
  Zespół lotników 2019 REGION KRAKOW  
             
L.p. Nazwisko okreg oddzial kon pkt TYTUŁ
             
1 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 87 4 436,59 Mistrz Regionu
2 Pasoń Rafał & Smerdzyński Andrzej Kielce Jędrzejów 78 4 091,83 I Wicemistrz
3 Paterak K. - Serafin K. Tarnobrzeg Mielec 76 3 973,09 II Wicemistrz
4 Marszałek Tadeusz Kraków Nowa Huta 75 3 884,13 1 przodownik
5 Nowak Sebastian Kielce Pińczów 72 3 684,04 2 przodownik
6 Staniszewski Jarosław Kraków Nowa Huta 72 3 650,90 3 przodownik
7 Mroczka Radosław & Małgorzata Rzeszów Jasło 71 3 742,74 4 przodownik
8 Nakielny Bogdan Kraków Libiąż 71 3 587,07 5 przodownik
9 Juszczyk Robert Kielce Busko 70 3 653,72 6 przodownik
10 Chrobak Stanislaw Nowy Sącz Gokowice - Łącko 70 3 631,83 7 przodownik

 

 

MŁODE     REGION 2019

         
             
  Nazwisko i Imię Okręg oddział konk PKT   
             
1 Witek Łukasz i Kamil Kielce Staszów 24 957,32 Mistrz Regionu
2 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 24 954,48 I Wicemistrz
3 Mitoraj Krzysztof Bielsko-Biała Osiek 24 954,19 II Wicemistrz
4 Bućko Tomasz Kielce Szydłowiec 24 952,23 1 przodownik
5 Wyczawski Bogdan  Rzeszów Jarosław 24 950,05 2 przodownik
6 Komenda Paweł Rzeszów Jarosław 24 949,98 3 przodownik
7 Olech Damian Dariusz Nowy Sącz Beskid Sądecki 24 948,50 4 przodownik
8 Janik Mirosław Stanisław     Nowy Sącz Gołkowice-Łącko 24 946,56 5 przodownik
9 Matuszewski Marek Rzeszów Sanok 24 946,04 6 przodownik
10 Matuszny Tomasz i Wacław Bielsko-Biała Węgierska Górka 24 945,65 7 przodownik
             
             
  MŁODE  DERBY REGION 2019        
             
  Nazwisko i Imię Okręg oddział konk coef  
             
1 Mędrysa Paweł Kraków Alwernia-Spytkowice 20 144,12 Mistrz Regionu
2 Olech Damian Dariusz Nowy Sącz Beskid Sądecki 20 163,65 I Wicemistrz
3 Bogdan Piotr Nowy Sącz Gorlice 20 448,02 II Wicemistrz
4 Chmiel Ireneusz Bielsko-Biała Zator 20 517,27 1 przodownik
5 Gierek Dariusz Bielsko-Biała Oświęcim 20 517,76 2 przodownik
6 Pacho Beata Nowy Sącz Beskid Sądecki 20 523,42 3 przodownik
7 Nowak Jan Rzeszów Rzeszów 20 625,52 4 przodownik
8 Spiegel Damian Tarnobrzeg SANDOMIERZ 20 635,27 5 przodownik
9 Witek Łukasz i Kamil Kielce Staszów 20 670,50 6 przodownik
10 Kocańda Jarosław Nowy Sącz Nowy Sącz 1 20 717,25 7 przodownik

 


NOWE WSPÓŁZAWODNICTWO REGIONU IV KRAKOW


Dodano 15 maja 2019 o godz. 22:24

Na zebraniu wiosennym Regionu w dniu 05 .04. 2019 roku  Zarząd Regionu IV Kraków podjął decyzję , aby od 2020 roku dołożyć do istniejących współzawodnictw jeszcze jedno :

Mistrz Drużynowy Lotów Dalekodystansowych.

Mistrzem  zostaje ten hodowca, który uzyska najlepsze koeficjenty z dwóch lotów dalekodystansowych:

 

1. Duren (880 km do 1180 km w całym Regionie) - lot planowany w dniu 13 czerwiec 2020 roku  - wypuszczenie w sobotę, w godzinach popołudniowych !!

Gołębie można koszować z całego spisu.

Ustala się, że zalicza się pkt wkładań danego oddziału, jeżeli będzie koszowało min 10 hodowców, będzie min 10 zegarów i koszowanych będzie min 100 gołębi 

W innym przypadku należy się łączyć pomiędzy oddziałami 

 

Koszty transportu opłaca hodowca . Koszt zostanie oszacowany wg ilości zgłoszonych gołębi .. Czym więcej będzie ptaków - tym koszty będą mniejsze.

 

 

oraz 

2. Bruksela   - zgodnie z komunikatem ZG na 2020 rok 

 

z list :

Duren - Lista Regionu IV Kraków

Bruksela - narodowa - zgodnie z regulaminem  - z listy Regionu IV Kraków.

 

Serie : 3 / 5 (trzy z pięciu )

Nagrody :

Mistrz Drużynowy Dalekodystansowy - 10 pucharów (trzy dla mistrzów i 7 dla przodowników)

Za gołębie z każdego lotu - po 10 pucharów 

 

Okręgi zgłaszają gołębie na lot Duren na maila regionu do dnia 26 maj 2020 roku 

pzhgpregion4krakow@wp.pl

lub andrzejwarchol11@wp.pl

 

Szczególy dopracujemy na zebraniu wiosennym regionu IV Kraków 2020

 

 

Dobry Lot  a.w. 

 


OPUBLIKOWANO WYNIKI REGIONU za 2018 rok


Dodano 2 listopada 2018 o godz. 07:49

W zakładce Mistrzowie Regionu  - Wyniki lotowe - opublikowano wyniki we współzawodnictwach naszego Regionu IV Kraków za sezon lotowy 2018

 

Wszystkim Mistrzom i Przodownikom   - ZARZĄD REGIONU IV KRAKÓW - gorąco gratuluje wyniku, a pozostałych zachęca do większej pracy w sezonie 2019

 

Dobry Lot ..


ZEBRANIE REGIONU IV KRAKOW W DNIU 19 X 2018 g 17.00


Dodano 22 września 2018 o godz. 20:53

 

ZEBRANIE REGIONU IV KRAKÓW - JESIENNE - ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19 październik 2018 roku  o godz. 17.00 (poprawiono termin)  - piątek - w restauracji GOŁĘBNIK u naszego Kol. Andrzeja Włosika

 

Bardzo proszę okręgi o przesłanie wyników gołębi za sezon 2018 we współzawodnictwach  w celu opracowania wyników Regionu IV Kraków

 

Przypominam współzawodnictwa:

 

- Mistrzostwo - zespół lotników 2018

 

- Intermistrzostwo - wg. reg do MP

 

- GMP – Generalne Mistrzostwo Polski;

 

- kat. A – krótki dystans


- kat. B – średni dystans


- kat. C – długi dystans


- kat. M – Maraton

 

- Mistrzostwo gołębi młodych 2018

 

 

 

Przypominam jeszcze, że zgodnie z regulaminem:

Na posiedzenie weryfikacyjne dotyczące wyników gołębi dorosłych  w sezonie 2018 rok - zarządy okręgów przywiozą kopię dokumentów niezbędnych do sprawdzenia najlepszych trzech wyników  współzawodnictwa Mistrzostwa Zespołu Lotników z danego okręgu (Tabelaryczne zestawienie wszystkich konkursów dotyczące współzawodnictwa i wytypowanych gołębi, listy konkursowe, kopie protokołów lotowo - zegarowych ze wszystkich sekcji oddziału z którego jest hodowca, kopie potwierdzeń wypuszczenia gołębi, kopie spisów zespołów lotników składające się z 10-ciu gołębi ze spisu do GMP

 

W miarę możliwości bardzo proszę o przesłanie wyników we współzawodnictwach  najpóżniej do dnia 05 październik, bo muszę to jeszcze wszystko poukładać !!

 

Tabelki do wypełnienia we współzawodnctwach opublikuję na naszej stronce do pobrania

 

Pozdrawiam  Dobry Lot a.w.





Gołębie Hodowcy Ogłoszenia Strony PZHGP - serwis dla hodowców gołębi ©2008 mojegolebie.pl